kinderen,  Lifecoaching,  Tips

Puber in huis

Puber in huis.

Puber in huis hoe houd je het leuk?

Met een puber in huis lijkt het net op er elke dag ruzie is, maar is dat wel zo. Over huiswerk over de rondslingeren kleding stukken, vuile kamers. En dan krijg je nog een grote mond ook nog, hoe hou je het dan leuk thuis tijden de pubertijd van je kind.

Pubertijd dat je overal haar krijgt behalve op je tanden.

Als ouders klagen dat hun kind als een zout zak op de bank ligt, en altijd te laat komt dan gefeliciteerd jij heb een gezonde puber in huis. En die maakt troep en kom elke dag te laat, en heb wel eens een grote mond. Ja de pubers zijn zich aan het los maken van hun ouders want ze zijn op zoek naar hun eigen ik.

Dopaminekick.

Wat ouder heel vervelend vinden, is dat er altijd ruzie is in huis. Overal werk, rondslingerende kleren en schoenen. Maar zijn het dan de ouders die ruzie maken, of toch de puber zelf die er meestal geen probleem mee lijkt te hebben. Over het algemeen gaat het goed met pubers, ze redden het vaak net met een 6 je of een 8. En wat denk je zelf: is het handig om continu te vertellen wat ze moeten doen, niet echt het   ze weten het allemaal al.

Je moet ze aan spreken op waar ze gevoelig voor zijn.

Hun sociale contacten de doelen die willen behalen, houd ze een vooruitzicht voor. Wat wil je bereiken en hoe ga  jij dat voor  mekaar krijgen? Dat is velemalen belangrijk dan de rest, of de dingen verbieden dan krijg je juist een opstandige puber van. Dan is er nog iets wat ouders graag doen, is dreigen met je mag je vriendjes niet zien of je mag niet meer gamen. Hoe denk je dat over komt bij een puber, die lekker in zijn pubertijd zit en dwars is tegen zijn ouders. Die gaan andere stieken dingen doen, spreek ze aan op hun gedrag wat doen ze fout en wat doen goed.

De 9 do’s op een rij.

1 Leef je in de wereld van je kind, schrap het woord waarom?

2 Leg je neer dat het een tijdelijke face is?

3 Dat het wat minder op school kan gaan, focus je op andere dingen.

4 Kinderen hoeve niet jou perfecte werled te zijn, laat ze zijn wie ze willen zijn.

5 Laat je puber kiezen uit 2 maximaal 3 keuzes, en stel ze daar bij de vraag?

6 Zorg dat je kind weet dat hij /zij op je kan terug vallen als er wat is.

7 Geef minimaal 5 complimentjes per dag, is goed voor hun zelfvertrouwen.

8 Geef is op een tijd een bonus, zoals geld, of een nieuwe trui.

9 Geef ze zakgeld en zeg er bij wat de doel is van hun zak geld.

Groetjes Angelique

 

 

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.