Geen categorie,  inspiratie,  overige

Klimop afwasmiddel

Hoi allemaal

Klimop afwasmiddel wat is de natuurlijk toch geweldig je heb eigenlijk als gewoon in de tuin, scheeltje weer plastic en is beter voor de natuur en natuurlijk voor je zelf.Want zeg nu zelf je wilt toch de natuur niet belasten ik ieder geval niet.Want de natuur is al van zijn zelf al mooi en wie zijn wij om het te verwoesten.Al die traditionele shampoo-, afwas- en was producten worden gemaakt op basis van aardolie ,en ze zijn vrij duur en bovendien niet goed voor de natuur. Vervuilende stoffen raken in het water. Om maar te zwijgen van de schadelijke stoffen die op je lichaam terechtkomen. Sommige zijn kankerverwekkend, wijst onderzoek uit.  Steeds vaker kom je was noten tegen uit Nederland ze zegen een ecologisch alternatief voor wasmiddel. Maar je kunt een stuk dichter bij huis blijven om gezond en schoon te wassen. Want ook vorige generaties in ons land hielden zich schoon met planten uit de natuur, daarom  ging ik op zoek naar oude kennis. Verschillende inheemse planten bevatten saponinen, de stof die je nodig hebt om zeep te maken, je vindt die krachtige ontvetters in onder meer klimop, paardenkastanje, zeepkruid en koekoeksbloem.

Wat heb je nodig

500 gram klimop

Blender

water

voor een geurtje doe er citroen in om hem nog meer ontvetter te maken, gebruik deze voor het afwassen.

Doe alles in de blender met het water en kook het geheel even door, zo 15 a 20 min , zeef nu het mengel en giet over in een fles. Je kan het ongeveer 6 weken bewaren op een koele plaats. Je kan het om je haren er mee te wassen of de afwas, en voor andere schoonmaak klusjes.

Groetjes Angelique

2 reacties

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.