hoogbegaafdheid,  kinderen,  Lifecoaching

Talentenanalyse op het werk

Talentanalyse is dat voor jou? Als jij wist wat jou talenten zijn zal jij dan je werk er van maken.

Ik zeg vaak iedereen heb een talent, heel veel mensen weten het. Maar ook heel veel mensen weten eigenlijk niet wat hun talenten zijn. En dat vind ik nu zo jammer, want als je een talentanalyse zal doen dan zal jij er achter komen waar jou talenten liggen. Als je nu terug zal gaan, wat deed jij graag als kind, want daar begint je talent. Sommige kinderen zijn al op jonge leeftijd creatief, of een organisatietalent, aanjager of ze denken graag buiten de box.

Een talentenanalyse is ook goed als je hoogbegaafd bent, omdat het recht kan doen aan de complexiteit Intensiteit en gedrevenheid van hoogbegaafden. Door je hoge intelligentie kun je op veel terreinen goed zijn, maar dat betekend niet dat je alle dingen goed doet. Als je in je werk veel kleine kerntalenten moet inzetten, kost dat jou energie en ligt er een burn -out op de loer.  Als je sterke kern talenten onvoldoende tot niet kan in zetten, loop je het gevaar dat  verveling toe slaat en kan je ziek worden omdat je niet word gestimuleerd.

Je sterke kerntalenten geven aan wat je graag doet, en je kleine kern talenten geven je grenzen aan.

  • Een natuurlijke gedrag is  hoe je jezelf bij voorkeur gedraagt in je werkomgeving
  • welke drijfveren  kunnen je gedrag onbewust beïnvloeden. Bovendien leer je die van anderen te herkennen waardoor je beter kunt overtuigen en beïnvloeden.
  • je natuurlijke talenten, voor welke competenties heb jij aanleg. En welke sterke punten  kunnen een oorzaak vormen voor valkuilen en ineffectief gedrag.
  • welk type rollen  passen het beste bij jou , wat is  jouw meerwaarde voor de organisatie  en waardoor jij gemotiveerd .
  • welke werkomgeving of organisatiecultuur  matcht met jouw kwaliteiten; zo kan ook duidelijk worden of je in een mismatch zit met de huidige werkomgeving.

Meer weten kijk dan zeker hier: www.stichtinggalileo.nl 

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.