reizen

Ga je mee naar Slovenië

Verrassend mooi vakantieland daar wil jij toch een keertje naar toe gaan.

Groene bergen betoverende helder water, en de lekkerste wijnen op de wereld. Slovenië is een heerlijk land om het te ontdekken en misschien wel een land waar je verliefd op kan worden. Omdat Slovenië naast italië ligt is het ook niet verwonderlijk dat je hier veel invloeden vindt op culinair gebied. Denkende aan de pasta en risotto ook het landschap bijna italiaans aan. Glooiende heuvelland dat wel wat weg heeft van toscana.

Afbeeldingsresultaat voor slovenië

Wisselende landschappen.

Naast het lieflijke heuvelland in het westen, vind je in het noorden de Alpen waar je heerlijk kunt skiën. Door het hele land zijn trouwens gezellige kleine skipistes te vinden. En meer naar het oosten is het wat vlakker en kom je tuffend over het landschap. Dat Slovenië een echte wijnland is , is al lang bekend . Slovenië bestaat pas rond de 1991 na het uit een vallen van Joegoslavië en is dus nog piep jong. Maar wijn maken gebeurt hier al eeuwen lang.

Hotspot.

Romeins stadje Ptuj

Afbeeldingsresultaat voor Romeins stadje Ptuj

Vanuit de hoofdstad Ljubljana is het zo anderhalf uur rijden naar het historische stadje Ptuj in het noordoosten in de streek Stajerska. Een van de drie wijnregio’s van slovenië. Als je toch in Ptuj bent ga dan zeker even langs bij de winkel van Bjan Kobal, een van de  musthaves van de lokale wijnmaker, is de de rode likeurwijn echt favoriet. Deze wijn met kersensmaak is echt een aanrader om een keertje te proberen , hij doet ook fantastisch bij chocolade. De winkel vind je bij het oudste pand van Ptuj.

Veel reis plezier toegewenst.

Groetjes Angelique

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge