Personal branding

Feedback geven

Hoi allemaal.

Feedback geven  is feedback geven is  op zijn gedrag of houding. Via feedback leer je hoe gedrag of houding overkomt en welke gevolgen dat gedrag voor de ander heeft. Feedback kan zowel positief (“Wat heb jij dat voorstel helder gepresenteerd. Ik snapte het meteen!”) als negatief (“Ik vond het vervelend dat je mij tijdens mijn presentatie telkens in de rede viel”) zijn.Het verschil met een compliment of kritiek is dat feedback uitsluitend over veranderbaar gedrag gaat, waar een compliment of kritiek ook over andere zaken kan gaan. “Wat heb je een leuk jasje aan” is bijvoorbeeld een compliment en geen feedback. Opmerkingen over jouw product zijn ook geen feedback; opmerkingen over jouw samenwerking met de klant om tot het product te komen weer wél.Hoewel het dus erg nuttig is om feedback te geven en te ontvangen, is het wél verschrikkelijk  lastig Je hebt er heel wat  durf voor nodig. Of het nu negatieve of positieve feedback is. Geven we negatieve feedback  dan zijn we vaak bang dat iemand   boos wordt of dat het niet goed overkomt. Bij positieve feedback vindt de ander je misschien snel een  slijmbal .  Feedback ontvangen is zo mogelijk nog moeilijker. Bij negatieve feedback voelen we ons al snel   aangevallen en bij positieve feedback voelen we ons  niet op ons gemak raar eigenlijk. We praten er dan ook vaak overheen: “Wat heb jij dat voorstel helder gepresenteerd”. “Oh, het stelde niets voor hoor en trouwens, Karel heeft het meeste werk gedaan.” Weg positieve feedback

 

Feedback geven 

Er zijn 3 geboden van feedback die moet weten.

De ik vorm ik-boodschap

Spreek vanuit je zelf en beging de feedback altijd met ik..

De concreet& recent gedrag wacht nooit te lang met je feedback geven, en spreek een ander aan op zijn gedrag

Hoe is het effect op een ander.

Welke effect heb het gedrag van een ander op jouw.

Een vast patroon 

Ik zie of ik merk dat jij het volgende doet…

Dat heeft tot gevolg dat…

Ik vind en ik wil graag dat…

Hoe zie jij dat….

Feedback geven

Deze vragen mag je voor je zelf invullen hoe zal jij een probleem die voor doet oplossen, zal je het op deze manier doen of anders.

Feedback geven

Spiegeltje, spiegeltje, aan de wand, waarom vertelt niemand mij ooit iets in dit land.

Vertellen aan een ander, hoe zij of haar gedrag ervaart, is eigenlijk een vorm van feedback. Feedback gebeurt meestal indirect is een manier laten weten, hoe jij over een zaken of handeling denkt. Door een vragende blik of een glimlachje geef de ander dat je hem begrijpt.

Groetjes Angelique

4 reacties

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.