Lifecoaching,  Personal branding,  Tips,  werktips

Stop pesten op de werkvloer

Hoi allemaal.

 

Stop pesten op de werkvloer, komt zo vaak voor dat het haast niet weg te denken is. Het gebuurt meestal onderling, of door de managers, of de door de werkgevers zelf. Dag mag niet, en het hoort niet op de werkvloer dat keur ik gewoon niet goed stop daar mee. Het pesten gebuurt waar je bij staat, je ziet het wel, maar je doet er niks mee. Eigenlijk hoor jij dan ook bij de pesters want dan ben jij ook schuldig aan pesten.

Stop pesten op de werkvloer.

Herken het, en stop het.

blauw staat voor pesten en rood staat voor wat jij kan doen.

Bij de lunch wordt die collega niet uit genodigd.

Bestanden worden gemist op zijn computer.

De belangrijke boodschappen worden niet door gegeven.

De collega word negeert. 

 

Jij kan hem wel uitnodigen om zo het pesten te stoppen.

Help hem om zijn bestanden op zijn computer te zetten.

Geef de belangrijke boodschappen door aan je collega.

Jij groet hem en vraagt hoe het gaat. 

Het is heel belangrijk dat die persoon niet wordt genegeerd, en het is belangrijk dat jij goede gedrag laat zien. Wie positief reageert zal de rest van de groep mee krijgen. Pesten gebeurt altijd in groepsverband, de gene die pest is onzeker, om zich lekker te voelen gebruikt hij of zij een ander om zich beter te voelen, is eigenlijk een  jaloers gedrag van een ander. Je  kan deze gedrag altijd ombuigen naar positief gedrag, bespreek wat jij erg vind aan dit gedrag. En vraag waarom hij deze persoon pest, het is heel belangrijk dat je  durf om voor je zelf op te nemen. Al staat je er alleen voor dan heb jij het recht om je  eigen te verdedigingen.

Stop het pesten op de werkvloer.

Wat zijn de financiële , gevolgen voor die gene die word gepest.

Het werk word niet goed gedaan.

Heb een negatieve houding naar collega’s toe.

Is vaak ziek en laat zijn werk liggen.

23 % word vaak gepest op de werkvloer, bij de overig 16 % is het treiteren door collega,s en in de 45 % is het de werkgever die pest. Wie populair is op de werkvloer, hou er niet van om zijn plaatsje over te helen aan de onderschikte. Zo kan het gebeuren dat de werkgever de ander weg pest om zijn positie te behouden.

Een werkgever die pest, hoort geen werkgever te zijnHij hoort zijn werknemers te beschermen, tegen pesterijen. Als hij deze taak niet op zich kan nemen dan hoort hij af te treden. Dan is ieder werknemer niet veilig, de pester voel zich machtig om te doen waar hij mee bezig is. Eigenlijk is het een persoon met een laag zelf beeld die niet met zijn functie om kan gaan.

Wat kan jij doen.

http://www.stoppestennu.nl

Homepage

https://petities.nl

Bron foto’s pesten form en werkveiligheid.

Groetjes Angelique

 

 

 

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.