Mindfulness

Overprikkeling bij Sensitieve mensen

Als sensitieve mens zul je er wel te maken hebben gehad, dat je wordt overprikkeld.

Mensen in jou omgeving begrijpen niet dat je wordt overprikkeling. Als je het niet zelf aangeeft, kunnen mensen in je omgeving geen begrip opbrengen voor jou. Veel mensen denken dat overprikkeling gaat over niet goed tegen harde geluiden kunnen, of een drukke winkelstraat. Het zijn vooral die dingen waar ze, hoewel in mindere mate, ook zelf last van hebben. Maar wanneer een gevoelig mens last heeft van prikkels die niet-sensitieve mensen niet opmerken, gebeurt er iets vreemds. Ze geloven het vaak niet. Mensen kunnen zich niet verplaatsen in een beleving die zelf niet kennen. (Hallo, jullie hadden toch theory of mind, of vergis ik me nu?

Close Up of Leaf

 

Iedereen persoon die hoogsensitief is heeft dit rijtje wel in één of meerdere variaties voorbij horen komen.

  • Ik vind dat je je niet zo aan moet stellen’
  • ‘Doe eens wat gezelliger’
  • ‘Ik snap dat je er niet van houdt, maar daarom kun je toch nog wel bij de visite komen zitten?’
  • ‘Kijk niet zo boos, daar wordt je niet mooier van’
  • ‘Hallo! Ik práát tegen je!’
  • ‘Je moet de buurjongen zijn muziek gunnen. Je moet niet zo onverdraagzaam zijn’
  • ‘Als je niet tegen herrie kunt, moet je in een hutje op de hei gaan wonen’ (niet eens zo’n slecht idee)
  • ‘Je bent zuur. Spelende kinderen maken nu eenmaal herrie.

 

Dit soort aannames getuigen van een gebrek aan inzicht, in hoe ernstig overprikkeling is en hoe hard het inwerkt op het leven van sensitieve mensen. Ik houd best van spelende kinderen, maar als ik overprikkeld ben  klinkt het geluid van een stuiterende bal als een granaat die ontploft bij mijn hoofd.

 

Vind je dit artikel interessant geef dan je mening.

Groetjes Angelique

 

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.