kinderen,  Personal branding

Leraar van nu

Leraar van nu kijkt niet goed naar zijn leerling, maar gaat van uit dat ze alles al weten.

Als scholen nu eens afstappen van het systeem , waarin leerlingen zelfstandig werken. Zullen ze meer behalen dan ze nu doen, vooral de leraren in de vmbo onderwijs. Merken dat de leerlingen veel minder eigenlijk weten, dat komt dat de kinderen nog niet voor uit kunnen plannen. Verbinden met je leerling begint door de leerling aandacht te geven, laat ze zien dat ze worden gezien. Dan zullen ze gelijk ook meer hun best doen, en beter naar de leraar luisteren.

Afbeeldingsresultaat voor leraar

Opvoeden begint bij het volgende principe.

1 Ouders.

2 school.

3 Andere  mensen.

4 vrienden.

Welke invloed heb nu de school op het presenteren van de leerlingen.

Jongere zijn vooral goed in spiegelen, ze kijken vooral naar de non-verbale signalen. Die de leraar uit straalt,  nu zien ze eigenlijk niet het verschil tussen goed of fout daarom is het belangrijk als leraar om daarop  in te spelen. Hoe zorg je er dan voor dat je toch verbinding krijgt, is letten op je eigen non-verbale houding. Dus als je binnen komt ik heb er geen zin in dan, zal een leerling niet harder voor je lopen. Maar als je binnen komt enthousiast gedrag dan krijg je een andere reactie. De leerling wil juist alles weten, en zitten dan geboeid te luisteren, wat de leraar zegt.

De leraar moet zich meer dienstbaar opstellen om het gedrag te veranderen.

Stel dan jezelf de volgende vragen:

Hoe boei ik ze?

Kunnen ze de zelfstandigheid aan?

Leren ze meer als ik ze weer op de ouderwetse manier zou leren?

Welke gedrag zou ik willen terug zien in de klas?

Wat is mijn bijdragen in dit geheel?

Het behoud van je leerlingen staan voorop, maar zorg er dan ook voor dat je wel met enthousiasme praat over je vak. Want tenslotte leraren en leerlingen willen allemaal het zelfde, passie krijgen voor hun vak. En door  te herhalen van je lesstof, net zolang dat jij als leraar de juiste gedrag van krijgt.

Groetjes Angelique

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.