hoogbegaafdheid,  sociaal media

Hooggevoelig dood normaal

Hooggevoeligheid als eigenschap kan dit ja? Als je er maar voor open sta.

Zo zal er altijd mensen zijn die intelligenter zullen zijn dan andere mensen. Er zijn ook mensen die gevoeliger zijn dan andere mensen die noemen we hooggevoelig. De prikkels en indrukken van alle dag komen veel harder binnen dan niet hooggevoelige mensen. Wat soms als vanzelfsprekend worden gezien, kan voor hooggevoelige mensen al snel teveel zijn.

Man Looking Up

Hooggevoelig in deze tijd.

Hooggevoeligheid roept vaak associaties op, de ene denkt aan overgevoelig en lastig, en de andere denkt meer aan intenser. Een rode draad bij iedereen vormt toch de prikkels , het is ook niet zo raar dat er nu ook veel meer hooggevoelige mensen er zijn. Dan 100 jaar geleden, dat komt dat er meer prikkels erbij zijn gekomen zoals social media.

Prikkels.

Sta jij er wel eens bij stil wat voor prikkels er allemaal wel niet zijn. Wat hoor je? Wat zie je? en wat proef je?. Misschien merk je dat de ene zintuig beter werkt dan de andere, neem nu ook je andere zintuig onder de loep. Intuïtie of herken je dat meer als je onderbuikgevoel.

Hooggevoeligheid is een eigenschap die bestaat sinds mensen er zijn. Er zijn niet meer hooggevoelige mensen dan 100 jaar terug. Maar hoeveel aan prikkels daar en tegen zijn juist meer toe genomen. Het systeem van een hooggevoelig persoon raakt daardoor steeds sneller naar een chronische overprikkeling. Dit kan ertoe leiden dat hooggevoelige mensen sneller een burn-out krijgen, dan niet hooggevoelige mensen. Het verstand overheerst tegenwoordig, waar door het gevoel als een bal wordt die je onder water drukt.

Welke stress signalen herken jij bij jezelf.

Hoofdpijn

buikpijn

weinig energie, spanning in je schouder en je nek

je vind mensen vervelend die je normaal niet vervelend vind.

Gedrag.

Terug trekken, en geïrriteerd raken

Door drammen of snauwen

Geen rekening houden met andere mensen, of over je eigen grenzen gaan en niet in kunnen schatten.

Harder praten en geen grens trekken.

Kwaliteiten.

Hooggevoelige mensen hebben mooie kwaliteiten. ze kunnen scherp en rijk waar nemen en ze hebben een groot empathie gevoel. Ze voelen de energie aan van mensen, of ze over vermoeid zijn of prikkelbaar zijn.

Wat heb jij nodig ?

Welke kwaliteit en kwaliteiten herken jij het meest in jezelf?

Welke valkuil of valkuilen kom je vaak tegen?

Welke signalen van overprikkeling neem jij waar, en welke signalen negeer je in eerste instantie?

Veel plezier met het voor zelf gemakkelijk te maken om je hooggevoeligheid om te zetten naar kwaliteiten.

Groetjes Angelique

 

 

3 reacties

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.