hoogbegaafdheid,  Personal branding

Beelddenkers leren anders.

Beelddenkers leren anders dan de woorddenkers die denken in woorden dan in plaatsjes.

Beelddenken betekent dat we onze gedachten in beelden voor ons zien, net als in een film. Zodat we er naar kunnen kijken, en zelfs naar kunnen wijzen. De beelddenker denkt altijd , dat kan toch iedereen? Maar de taaldenker zal zeggen, hoe kan dat nu zo zijn. Een beelddenker  ziet dit eerder als een belemmering, en  heb moeite om hun gedachtebeelden te vervangen door begrippen. En voelt zich vaak niet begrepen en word vaak  belemmerd. Want beelden om te zetten naar woorden en begrippen is moeilijk voor een beelddenker als er geen grondslag aan vast zit. . Je krijgt al te waren een kortsluiting in je hoofd, het kom verwarrend over en mensen denken dan gauw dat ze het niet snappen . Wat resulteert, als ze geen goede zins opbouw heb dan zal je wel ook een lagen niveau hebben.

Beelddenken en taaldenken; hebben beiden een eigen manier  van denken.

Afbeeldingsresultaat voor art einstein

De beelddenker denkt altijd als je het niet voor je kunt zien, dan weet je het niet. Want wat je weet kun je zien. De taaldenker denkt als je het niet kunt zeggen? Weet je het dus niet.  Want wat je niet  weet, kun je onder woorden brengen.

De kracht van een beelddenker.

Vindingrijk en uit the box kunnen denken.

Verbondenheid met de medemens en de wereld.

Rechtstreeks weten en doen.

Spontaniteit  zijn indien niet in de kiem gesmoord worden.

Eigen kijk op situaties, snel kunnen schakelen.

Originele, onverwachte oplossingen bedenken  en ideeën uit werken.

Aanleg hebben voor nieuwe ontdekkingen, en daar naar handelen.

Goed oriëntatie vermogen, en overzicht bewaken.

Gave van vrij en boeiend  beelddenken en  spreken.

De zwakke kanten van een beelddenker.

Onthouden van namen bij personen en straten. Maar wel onthouden van beelden van personen en straten.

Woordenkennis, met name moeilijke woorden,  en abstracte begrippen.

Leren van leerstof zonder inzicht, is saai en niets ontzeggend.

Leren van feiten zonder verband dus zonder beelden.

 

Kortom als bedrijf vaar je echt bij een beelddenker, want een beelddenker houd namelijk van complexe zaken waar ze hun Brain op los kunnen laten. Om oplossingen bedenken, waar een lijndenker nog steeds bij het begin is.

Meer info wat je met een beelddenken kunt doen. http://beeldenbrein.nl/opleidingen/schoolbasistrainer.

Groetjes Angelique

 

 

 

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.